Postaram się opisać kilka podstawowych błędów, dzięki którym Wasza strona internetowa może stracić odbiorcę, a jak wiadomo często odbiorca = klient.

1. Pierwszy, a zarazem dla mnie chyba najważniejszy punkt to mało profesjonalna domena.

Czym jest domena? To nic innego jak adres Twojej strony internetowej - w moim przypadku grafik-mikolajki.pl.

Często ludzie zlecają wykonanie strony www amatorom, którzy umieszczają strony na darmowych serwerach pod darmowymi domenami. Adresy tych stron wyglądają np. tak www.nazwafirmy.jakasnazwadarmowejdomeny.pl (jeśli tak to wygląda to i tak nie jest tragicznie, ale bywa gorzej). Jeśli decydujesz się na stronę internetową swojej firmy, to warto zainwestować kilka złotych i wykupić profesjonalną domenę. To nie są kolosalne kwoty, a możesz wzbudzić zaufanie. Gdy już wykupimy domenę warto założyć w niej konto e-mail. Gdy zależy Ci na zdobyciu klienta nie używaj na swojej firmowej stronie e-maili tego typu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - uwież nie przyciągniesz tak klientów.

Chciałbym jeszcze dodać, że darmowe domeny często możemy utracić z dnia na dzień. I co wtedy?

2. Wyskakujące, irytujące reklamy.

Tworząc stronę internetową na darmowym serwerze decydujemy się na to, że hostingodawca będzie wyświetlał u nas swoje reklamy. Gdy jest to prywatny blog, który nie ma przyciągać klientów - reklamy mogą tylko denerwować... ale gdy jest to strona firmowa - reklamy odstraszają klientów. Nie powinny mieć miejsca na profesjonalnej wizytówce internetowej jaką jest nasza strona.

3. Autoodtwarzana muzyka w tle.

Strasznie irytujące jest narzucacnie komuś tego czego ma słuchać. Jeśli już uparłeś się na muzykę w tle daj odbiorcy playlistę oraz przycisk play/pause. Nie każdy lubi to co Ty.

4. Powolne ładowanie się strony internetowej.

Zoptymalizuj grafikę oraz strukturę strony tak, aby działała jak najszybciej. Ludzie nie lubią czekać. Ja, jeśli jakaś strona ładuje się w nieskończoność rezygnuję z jej odwiedzenia.

5. Nieczytelne czcionki na stronie.

Staraj się zaprojektować swoją stronę tak, aby była czytelna dla każdego. Użytkownik, który będzie próbował rozczytać wygibasy na Twojej stronie po prostu już do Ciebie nie powróci.

6. Przestarzałe treści.

Bardzo często spotyka się strony internetowe, na których są nieaktualne treści. To strzał w kolano. Zmieniasz profesję/rezygnujesz z jakichś usług/zmieniłeś adres - poinformuj odbiorców o tym. Jeśli tego nie zrobisz trafiasz do kategorii niewiarygodnych.

7. Brak mobilnej wersji strony.

W dzisiejszych czasach każdy komu zależy na profesjonalnej stronie www musi brać pod uwagę fakt, że ludzie korzystają z telefonów i tabletów. Dostosuj swoją stronę do urządzeń mobilnych.

8. PISANIE WIELKIMI LITERAMI (Z WŁĄCZONYM CAPS LOCKIEM).

Nie rób tak. To strasznie irytujące.

9. Paskune zdjęcia na stronie internetowej.

Zadbaj o to, aby zdjęcia na Twojej stronie www były schludne. Ludzie to wzrokowcy. Jeśli przyjemnie patrzy im się na Twoją witrynę, jest szansa że do Ciebie wrócą.

 

A Ciebie drogi Odbiorco tego wpisu co irytuje na stronach internetowych? Dopisz w komentarzu jeśli o czymś zapomniałem:)

 

Top